Dzień Dziecka i warsztaty z paraolimpijczykami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dzień Dziecka i warsztaty z paraolimpijczykami w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

Z okazji Dnia Dziecka Starosta Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik odwiedzili podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie przekazując życzenia i bon podarunkowy do wykorzystania na organizowanym w najbliższym czasie festynie szkolnym. Dodatkowo Starostowie odwiedzili dzieci i trenerów na warsztatach, które w tym tygodniu odbywają się w SOSzW z paraolimpijczykami z Fundacji Akademia Integracji Praca Edukacja Sport.

Fundacja Akademia Integracji Praca, Edukacja, Sport, która prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z SOSzW w Wegrowie, działa na rzecz osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych już od ponad 8 lat. Podopieczni biorą udział w treningach ogólnorozwojowych z elementami szermierki, które prowadzą: Prezes Fundacji – Radosław Stańczuk czterokrotny uczestnik igrzysk paraolimpijskich; Adrian Castro – srebrny medalista z paraolimpiady w Tokio 2020 r. w szermierce oraz brązowy medalista na letnich igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 r. w szabli, zdobycie tytułów mistrza świata i Europy. Czterokrotna wygrana klasyfikacji generalnej zawodów Pucharów Świata i koordynatorzy projektów: Łukasz Fijałkowski, Stanisław Rabczuk, Izabela Pluta-Castro, Michał Boguś.

Trenerzy z Akademii pokazują uczestnikom, że poprzez wspólne ćwiczenia dzieci są bardziej otwarte na siebie, tolerancyjne wobec różnic u innych osób i przygotowane do tworzenia w przyszłości społeczeństwa równych szans. Dla dzieci niepełnosprawnych udział w tych zajęciach jest szansą na wyjście z kręgu marginalizacji społecznej i aktywnego spełniania własnych marzeń. Sportowcy pokazują, że rehabilitacja nie musi polegać tylko i wyłącznie na żmudnych, bolesnych zajęciach ale może być przyjemna w towarzystwie sportowców, którzy swoim przykładem pokazują, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w spełnianiu marzeń.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.