Dożynki Gminno-Parafialne w Sadownem

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dożynki Gminno-Parafialne w Sadownem

Drukuj
Gminno-Parafialne Dożynki w Sadownem. Od lewej: Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski (galeria: 1)

15 sierpnia 2016 r. w Sadownem odbyły się doroczne Dożynki Gminno-Parafialne w których udział wziął również Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik a także władze samorządowe Gminy Sadowne.

Dożynki rozpoczęła uroczysta msza św. koncelebrowana przez ks. Stanisława Wojciechowskiego i ks. Tomasza Duszkiewicza. Po jej zakończeniu uczestnicy, zaproszeni goście i mieszkańcy Sadownego i okolic przemaszerowali wraz z wieńcami na Plac Kościelny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po oficjalnym powitaniu zebranych i podzieleniu się chlebem z tegorocznych zbiorów, nagrodzono m.in. wyróżniających się rolników, najpiękniejsze wieńce dożynkowe a także finalistów konkursu na najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne. Swoją twórczość prezentowali lokalni artyści, nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Uroczystość uświetniły występy zespołów ludowych: „Sadowianki” i „Jarzębina”. Podczas uroczystości zebrani pożegnali uroczyście ks. Tomasza Duszkiewicza, odchodzącego z sadowieńskiej parafii.

 

Gminno-Parafialne Dożynki w Sadownem (galeria: 2)
Dożynki w Sadownem (galeria: 3)
Gminno-Parafialne Dożynki w Sadownem (galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.