Dofinansowanie z NFOŚiGW dla węgrowskiego szpitala

Dofinansowanie z NFOŚiGW dla węgrowskiego szpitala

Szpital powiatowy w Węgrowie otrzyma ponad 2,5 mln złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W dniu 15 maja b.r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie dyrektor SP ZOZ Węgrowie Artur Skóra i Prezes NFOŚiGW Marek Ryszka w podpisali umowę na dofinansowanie do termomodernizacji budynku szpitala. Przy podpisaniu obecni byli również: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Węgrowie i Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska a także pracownicy węgrowskiego szpitala.

Projekt termomodernizacji budynku szpitala zakłada m.in.: wymianę systemu ogrzewania z węglowego na gazowy, docieplenie budynku poprzez roboty wewnętrzne i zewnętrze, np. wymianę niektórych okien i drzwi oraz oświetlenia, a także montaż paneli fotowoltaicznych, które będą wytwarzały prąd na potrzeby SP ZOZ-u.

Foto: GwiO