Dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego

Dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego

Od prawej: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta LAnc (galeria: 1)

16 sierpnia 2018 r. podpisano umowę o dofinansowanie projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego: „ Poprawa jakości świadczeń zdrowotnych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej  w Węgrowie poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny”.  Umowę podpisali z ramienia Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego: Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie Artur Skóra.
W ramach projektu szpital zakupi wyposażenie medyczne do poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Będzie to sprzęt m.in. do pracowni endoskopii i do pracowni tomografii komputerowej: 64-rzędowy tomograf komputerowy z konsolą lekarską i automatycznym wstrzykiwaczem środka cieniującego. Poza tym zakupiony będzie aparat USG i zostanie przeprowadzone ucyfrowienie aktualnie użytkowanych urządzeń służących przeprowadzaniu badań RTG i mammografii. Dzięki zakupionym urządzeniom będzie możliwe leczenie schorzeń wewnętrznych, w tym: onkologicznych, kardiologicznych, gastrycznych, układu mięśniowo-stawowego, oddechowego. Kwota dofinansowania: 4 038 022zł, a całkowita wartość projektu: 5 313 058zł.

Od lewej: Dyrektor SPZOZ w Wegrowie Artur Skóra, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska (galeria: 4)