Dofinansowanie na rozbudowę drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze na odcinku Górki Grubaki – Górki Borze

Powiat Węgrowski pozyskał dofinansowanie na rozbudowę drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze na odcinku Górki Grubaki – Górki Borze. Kwota 6 650 000,00 zł została pozyskana w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przewidywana wartość całości inwestycji to 7 mln zł. Powiatowi Węgrowskiemu udało się pozyskać 95% dofinansowania na planowaną inwestycję.

Odcinek drogi powiatowej przewidziany do rozbudowy znajduje się na terenie Gminy Korytnica i przebiega przez miejscowości Górki Grubaki, Górki Średnie, Górki Borze i wynosi ok. 3,6 km.

Rozbudowa polegać będzie m.in: wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, miejscowej budowie chodników, wykonaniu nawierzchni poboczy, uregulowaniu systemu odwodnienia drogi, modernizacji zjazdów do działek zlokalizowanych przy drodze, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Realizowane zadanie to pierwszy etap inwestycji polegającej na rozbudowie ciągu drogi powiatowej nr 4224W Węgrów – Popielów – Turna – Górki Borze.