Dofinansowanie na przebudowę drogi Klimowizna – Ruchna – Szaruty

Dofinansowanie na przebudowę drogi Klimowizna – Ruchna – Szaruty

Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na realizację programu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu i zwiększenie dostępności transportowej na terenie powiatu węgrowskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 4230W Klimowizna – Ruchna - Szaruty”

W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej o długości 1957 mb, w tym: przebudowa drogi powiatowej o szerokości 6,0m – 1,825 km oraz wykonanie ciągu pieszo-rowerowego jednostronnego o szerokości 3,50 m na odcinku o długości 1957 mb.

Ponadto wykonane zostaną cztery przystanki komunikacyjne z peronami przystankowymi, zostaną utwardzone pobocza o szerokości 1,00 – 1,25 m oraz odtworzenie rowów odwadniających. Wykonane zostanie również oznakowanie pionowe i poziome.

Szacunkowa wartość inwestycji 3 000 000,00 zł, w tym:
- środki z budżetu państwa – 1 500 000,00 zł (50% kosztów KW)
- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 750 000,00 zł
- środki z budżetu Gminy Liw – 750 000,00 zł