Dofinansowanie na informatyzację węgrowskiego szpitala

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dofinansowanie na informatyzację węgrowskiego szpitala

Drukuj
Podpisanie umowy o dofinansowanie dla SPZOZ w Węgrowie. Od prawej: Wicemarszałek Ewa Orzełowska, dyrektor SPZOZ Artur Skóra i Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 1)

W dniu 7 października b.r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska i dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie Artur Skóra podpisali umowę na dofinansowanie informatyzacji węgrowskiego szpitala, który jest jednostką powiatową.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Węgrowie w 2017 r. wdrożony zostanie nowoczesny system teleinformatyczny obejmujący zarządzanie, dokumentację medyczną i świadczenie usług on-line. Elektroniczna dokumentacja medyczna i elektroniczny obieg dokumentów będą zintegrowane z istniejąca już w placówce infrastrukturą. System umożliwi pacjentom: dostęp on-line do historii choroby m.in. wypisów szpitalnych czy skierowań a także rejestrację drogą elektroniczną na wizyty w poradniach czy badania. W ramach projektu zostanie też zakupiony m.in. sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Wicemarszałek Ewa Orzełowska pogratulowała dyrektorowi SPZOZ doskonale wypełnionego wniosku, który umożliwił uzyskanie tak wysokiej dotacji.

Tytuł projektu: Unowocześnienie systemu i infrastruktury informatycznej oraz wdrożenie usług E-zdrowie w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieli Zdrowotnej w Węgrowie

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie

Całkowita wartość projektu: 3 686 049,41 zł

Kwota dofinansowania: 2 948 839,52 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Obecna na spotkaniu Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła, jak ważne jest, aby placówka była wyposażona w tak potrzebny dla usprawnienia opieki nad pacjentami nowoczesny system informatyczny.

Umowę na dofinansowanie e-usług podpisali także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckiem: Burmistrz Tadeusz Ciak i Skarbnik Paweł Gutowski.

Wystąpienie Wicemarszałek Ewy Orzełowskiej (galeria: 2)
Wystąpienie dyrektora SPZOZ Artura Skóry (galeria: 3)
Podpisanie umowy (galeria: 4)
Umowa została podpisana (galeria: 5)
Gratulacje i podziękowania (galeria: 6)
(galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.