Dni Węgrowa 2020

Dni Węgrowa 2020

Tegoroczne Dni Węgrowa odbyły się w dniach 8-9 sierpnia 2020. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, przebiegały one w zmienionej formule.

Pierwszego dnia w godzinach popołudniowych odbył się koncert online zespołu Stara Kuźnia i pokaz kina plenerowego. Niedziela tradycyjnie już upłynęła w duchu patriotycznym.

9 sierpnia przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców, która została odprawiona w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. Następnie Starosta Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej.

W niedzielnych uroczystościach udział wzięli także: Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Poseł Grzegorz Woźniak, Samorząd Miasta Węgrowa na czele z Przewodniczącą Rady Miasta Zofią Paczóską i Burmistrzem Węgrowa Pawłem Marchelą, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu „Smoła” w Węgrowie: Wiesław Ratajski, Bogdan Ilczuk i Edmund Królak, delegacje Węgrowskiego Koła Ligii Kobiet Polskich, Klubu Czarni Węgrów i węgrowskich harcerzy a także mieszkańcy Węgrowa.

Ostatnim punktem uroczystości była odbywająca się w sali widowiskowej WOK uroczysta sesja Rady Miejskiej Węgrowa.