Delegacja powiatu węgrowskiego wzięła udział w Dożynkach Województwa Mazowieckiego 2022 r.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Delegacja powiatu węgrowskiego wzięła udział w Dożynkach Województwa Mazowieckiego 2022 r.

Drukuj
(galeria: 1)

Dożynki Województwa Mazowieckiego w miejscowości Lelis – 4 września 2022 r.

Delegacja Powiatu Węgrowskiego wzięła udział w Dożynkach Województwa Mazowieckiego. Powiatowymi Starostami Dożynek byli Państwo Marzena i Paweł Tchórzewscy z miejscowości Ludwinów, gm. Liw, którzy od 2000 roku prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Ludwinów, gmina Liw o powierzchni ok 30 ha. Zajmują się w dużej mierze produkcją trzody chlewnej ok 1 000 sztuk.. Cała produkcja roślinna przeznaczona jest na zabezpieczenie bazy paszowej dla zwierząt. Pan Paweł pełni funkcję prezesa zarządu w Polskim Związku Rolniczych Zrzeszeń Branżowych Producentów Trzody Chlewnej.

Wykonawcami tegorocznego Powiatowego Wieńca Dożynkowego było KGW „BORÓWCZANKI” w Borzychach, gm. Liw, na czele z Panią Barbarą Góral. Wieniec został wykonany ze zboża: pszenżyto, żyto, pszenica, owies, jęczmień a także z ziół: krwawnik, mięta, piołun, jarzębina, słonecznik, nawłoć, orzech włoski, dziurawiec.

Wykonawcą Chleba Dożynkowego był Pan Leszek Wrzosek, właściciel piekarni w Węgrowie.

Delegacji Powiatowej przewodniczyła Pani Bożena Gierej Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa wraz z pracownikami. Delegacja liczyła ok 60 osób z terenu powiatu węgrowskiego.

Tekst i zdjęca: Wydział Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.