Debata Społeczna „Wspólnie bezpieczniej”

Debata Społeczna „Wspólnie bezpieczniej”

W dniu 31 marca 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyła się Debata Społeczna pn. „Wspólnie bezpieczniej”, dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego. Na zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie wydarzenie przybyli: Wicewojewoda Mazowiecki- Dariusz Piątek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji- Marek Świszcz oraz Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie- nadkom. Mirosław Olszewski, którzy nakreślili zgromadzonym problem współczesnych zagrożeń i uczulali młodzież, dorosłych, a nawet niektóre instytucje na szczególną potrzebę dbania o bezpieczeństwo seniorów.

Rozpoczynając drugą część debaty, Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk, starał się przypomnieć mieszkańcom jak ważną rolę odgrywają kontakty międzyludzkie, oparte na prawdziwych a nie wirtualnych relacjach, składające się na dobro i ochronę ludzi jako wspólnoty. Po tej wypowiedzi, licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu węgrowskiego mogli zabierać głos i zadawać pytania komendantom oraz samorządowcom zaproszonym na spotkanie.