powiatwegrowski.pl - Strona główna

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa

Drukuj
(galeria: 1)

W Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna już debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego.

W wydarzeniu, które odbyło się 14 stycznia Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

Prezentację na temat aktualnych zagrożeń występujących w powiecie węgrowskim wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula, który zwrócił uwagę, że w 2019 roku stan bezpieczeństwa uległ poprawie. Podziękował wszystkim samorządom za aktywne wsparcie i współpracę na rzecz wspólnego dobra, jakim jest bezpieczeństwo.

W dalszym ciągu sporym problemem na terenie powiatu jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dochodzi do znacznej ilości kolizji i wypadów, w tym także ze skutkiem śmiertelnym. Mieszkańcy powiatu zgłaszają również potrzebę rozbudowy sieci ścieżek rowerowych i chodników, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Starosta Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik w swoich wystąpieniach podziękowali pracownikom policji za wytężoną i coraz bardziej skuteczną pracę. Zapewnili także o swoich staraniach na rzecz poprawy infrastruktury drogowej, która też ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach w powiecie węgrowskim.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.