Debata poświęcona Polityce Senioralnej Miasta Węgrowa

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Debata poświęcona Polityce Senioralnej Miasta Węgrowa

Drukuj
(galeria: 1)

Spotkanie było dobrą okazją do poruszenia wielu spraw związanych z węgrowskim środowiskiem seniorów. Jego głównym celem było stworzenie dobrego klimatu do utworzenia Rady Seniorów, jako organu doradczego dla Rady Miejskiej Węgrowa.

Debata odbyła się 19 lutego 2019 r. w ramach projektu "Senior to integracja", współfinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, a jej inicjatorem była Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz.

Sala konferencyjna Węgrowskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi, co było świadectwem tego, jak ważnego tematu dla społeczności lokalnej dotyczyła debata. Jej interaktywna forma zaangażowała wielu uczestników w przebieg dyskusji i współtworzenie mapy drogowej Polityki Senioralnej Miasta Węgrowa.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego zaangażował się we wczorajszą inicjatywę dofinansowując ją. Starosta Ewa Besztak podkreśliła, że polityka senioralna jest ważnym zagadnieniem, zwłaszcza w obliczu starzejącego się społeczeństwa. Doceniając rolę seniorów zobowiązała się do wspierania inicjatyw na ich rzecz przez Samorząd Powiatu Węgrowskiego oraz współpracy z Wójtami i Burmistrzami w zakresie rozwoju polityki senioralnej na terenie powiatu. Życzyła wszystkim obecnym seniorom, aby powstanie Rady Seniorów w Węgrowie stało się faktem.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.