"Cała Polska Czyta Dzieciom" w Grębkowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

"Cała Polska Czyta Dzieciom" w Grębkowie

Drukuj
(galeria: 1)

Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie wzięli udział w akcji społecznej pn. „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która odbyła się 4 czerwca w Grębkowie.

W tym roku kampania odbywa się w całej Polsce po raz XXIII pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.

Dzieciom z kl. I – III ze Szkół Podstawowych z Grębkowa, Kopci i Trzebuczy czytały osoby związane z grębkowską społecznością i reprezentujące instytucje i organizacje z terenu Gminy Grębków i Powiatu Węgrowskiego.

Wśród nich znaleźli się m.in.: Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Marek Renik – Wicestarosta, Tadeusz Kot – Członek Zarządu Powiatu, Bogdan Doliński – Wójt Gminy Grębków, Ireneusz Kowalski – Przewodniczący Rady Gminy Grębków, Ks. Marek Zalewski – proboszcz parafii Grębków, Ks. Tadeusz Ratajczyk – proboszcz parafii Żarnówka, Str. insp. sztab. Rafał Szydłowski – Strażak z Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie, Asp. Jarosław Domański - Strażak z Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie, St. Sierż.  Adrian Lipski – dzielnicowy w Gminie Liw, Agnieszka Kosiorek – dyr. ZOJO w Grębkowie, Dorota Czajkowska – dyr. PSP w Kopciach, Hanna Kukla – dyr. PSP w Trzebuczy, Aneta Miklaszewska – wicedyrektor PSP w Grębkowie, Monika Krepowicz -  kierownik GOPS w Grębkowie, Wanda Miszczak – dyr. GBP w Grębkowie, Elżbieta Trojanowska – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaworku, Grażyna Adaśko – kierownik przychodni SPZOZ w Grębkowie, Mirosław Reiss – leśniczy z Nadleśnictwa Siedlce, Mariusz Namięta – Komendant Gminny OSP Grębków, Ewa Szadyn – właścicielka Stadniny Koni w Żarnówce, Jadwiga Bim – Korczak - prezes Stowarzyszenia „Grębkowianie” i Jadwiga Zychowicz – przedstawicielka Klubu Seniora

Najmłodsi wysłuchali wierszy, bajek, zagadek, fragmentów książek oraz odpowiadali na zagadki. Następnie sami słuchacze mieli okazję zaprezentować swoje talenty recytatorskie i aktorskie. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę i zakładkę do książki lub obrazek do pomalowania.

W trakcie spotkania uczestników odwiedził także Miś Puchatek, w którego postać wcielił się Eryk - wychowanek MOW w Jaworku.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.