Budżet powiatu na 2018 rok uchwalony

Budżet powiatu na 2018 rok uchwalony

Prezydium Rady Powiatu. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta, Przewodniczacy Rady Zygmunt Orłowski i Wiceprzewodniczący Paweł Marchela. (galeria: 1)

Dnia 29 grudnia 2017 r. odbyła się XXXIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, podczas której uchwalono budżet Powiatu na 2018 rok.  Budżet zakłada dochody na poziomie ponad 74 mln zł z czego na inwestycje zaplanowane zostało ponad 24 mln zł. Najważniejsze zadania inwestycyjne to: budowa drogi Paplin - Korytnica - Wierzbno – Kałuszyn (Wąsy), budowa drogi Pogorzelec - Barchów, przebudowa ulicy Adama Mickiewicza w Węgrowie, budowa kampusu Domu Dziecka "Julin" wraz z wyposażeniem, budowa drogi Cierpięta -Grębków -Wyszków i Wierzbno - Grębków - Kopcie, budowa drogi Złotki - Grądy (gm. Sadowne). W budżecie zabezpieczono także środki na dofinansowanie budowy strażnicy KP PSP w Węgrowie i zadania inwestycyjne związanych z zabytkami. Za przyjęciem budżetu głosowało 11 radnych, 7 wstrzymało się od głosu.

Podczas sesji radni podjęli kilkanaście uchwał. Dotyczyły one m.in. zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej, ogłoszenia jednolitego tekstu statutu SP ZOZ w Węgrowie. Uchwalono również plan pracy rady na 2018 rok oraz zatwierdzono plany pracy stałych komisji rady.

Sesja zakończyła się spotkaniem świąteczno-noworocznym, w którym uczestniczyła Rada Powiatu Węgrowskiego.

Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Członkowie Zarządu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach, Starosta Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska, Członek Zarządu Włodzimierz Miszczak. (galeria: 2)
Radni Rady Powiatu Węgrowskiego kadencji 2014-2018 (galeria: 3)