powiatwegrowski.pl - Strona główna

Akcja szczepień dzieci i młodzieży szkół ponadpodstawowych Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

6 września w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie dotyczące akcji organizacji szczepień dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia przeciw COVID-19.

W spotkani uczestniczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra, Ordynator Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego Szpitala w Węgrowie Tomasz Czerski, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski oraz Naczelnik Wydziału ds. Oświaty – Tadeusz Krupa.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i zbliżającą się czwartą falą pandemii koronawirusa, dyskutowano o możliwości przyspieszenia akcji szczepień młodzieży, tak aby zminimalizować ryzyko zachorowań na COVID na terenie naszego powiatu a tym samym uniknąć konieczności przejścia na naukę w trybie zdalnym.

We wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski od czerwca b.r. trwa zakrojona na szeroką skalę akcja informacyjna dotycząca szczepień. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej do 10 września chętni uczniowie (za zgodą rodziców) mogą zgłaszać do dyrektorów szkół chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punktach szczepień zlokalizowanych na terenie powiatu.

Podczas spotkania dyskutowano o możliwości przyspieszenia zorganizowania szczepień, tak aby pierwi chętni mogli zaszczepić się jeszcze w tym tygodniu w dwóch puntach szczepień: Węgrów i Łochów.

Dyrektor SPZOZ w Węgrowie przypominał, że szczepienie będzie uwzględniać wszystkie wymogi, w tym:

- obecność lekarza (wywiad),

- wykwalifikowany personel szczepiący,

-  miejsce do  oczekiwania poszczepiennego,

- niezbędny sprzęt do transportu i przechowywania szczepionek,

- środki i sprzęt medyczny zgodne z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Realizacja szczepień dla chętnych uczniów planowana jest już od 9 września.

 

(galeria: 2)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.