Agata Kornhauser - Duda z wizytą w SOSW w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Agata Kornhauser - Duda z wizytą w SOSW w Węgrowie

Drukuj
(galeria: 1)

We wtorek, 4 kwietnia b.r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie odwiedziła Małżonka  Prezydenta RP  Agata Kornhauser - Duda. Oczekiwanego gościa przed wejściem do budynku szkoły powitała Pani Hanna Kasperowicz Dyrektor SOSW w Węgrowie, Pani Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP, Pan Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Pani Monika Jabłonowska przewodnicząca Rady Rodziców i delegacja uczniów.

Uroczyste otwarcie spotkania z Panią Prezydentową miało miejsce na sali gimnastycznej. Tam na Pierwszą Damę oczekiwali m. in. Pani Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Pani Dorota Skrzypek - I mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pan Adam Skup - Dyrektor Delegatury w Siedlcach  Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pan Marek Renik - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Tamara Zacharuk - Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Pan Zygmunt Orłowski - Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego, Pan Krzysztof Wyszogrodzki – Burmistrz miasta Węgrowa, dzieci, nauczyciele, rodzice i pracownicy Ośrodka. W spotkaniu wzięło udział ok. 300 osób.

Część oficjalną prowadziła Pani Agnieszka Wiśniewska wicedyrektor  Ośrodka. Jako pierwsza głos zabrała Małgorzata Krynicka - terapeutka Ośrodka i jednocześnie mama dziecka z autyzmem. Do łez wzruszył Panią Prezydentową występ chóru nauczycieli, który wykonał piosenkę „Nie jesteś sama”.  Małżonka Prezydenta wysłuchała wiersza napisanego dla Niej przez ucznia Ośrodka Patryka Bakułę i odebrała z jego rąk koszulkę z napisem „Nie zarażę cię autyzmem, ale mogę optymizmem”. Obejrzała występy dzieci, które zaprezentowały się w pantomimie pt. „Laleczka z saskiej porcelany” i tańcu góralskim.

Agata Kornhauser –Duda podziękowała za zaproszenie do Ośrodka,  przypomniała jak ważną rolę w pogłębianiu świadomości społecznej na temat autyzmu pełnią nauczyciele. Następnie uczniowie i wychowankowie Ośrodka  poruszeni wizytą Pierwszej Damy zasypali ją gradem pytań.  Z rozmowy z Panią Prezydentową można było dowiedzieć się m.in., jaki był jej ulubiony szkolny przedmiot, któremu sportowcowi kibicuje, jakie są jej ukochane kwiaty.

Punktem kulminacyjnym spotkania było zaprezentowanie przez terapeutów metod pracy stosowanych w placówce. Agata Kornhauser- Duda uczestniczyła w zajęciach z terapii ręki, biofeedbacku, terapii taktylnej, sensomotoryki, sensoplastyki, dogoterapii, poznała metodę koszykową w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spectrum autyzmu i chromoterapię. Małżonka Prezydenta RP odwiedziła też przedszkole, gdzie rozmawiała i bawiła się z dziećmi. Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami władz samorządowych i oświatowych, reprezentantami rodziców, nauczycieli i pracowników SOSW w Węgrowie.

Tekst i foto: SOSW w Węgrowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.