9. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

9. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Drukuj
(galeria: 1)

10 kwietnia 2010 roku miała miejsce tragiczna w skutkach katastrofa rządowego samolotu Tu-154, w której zginęło 96 osób (88 pasażerów i 8 członków załogi), lecących na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Wśród pasażerów tego tragicznego lotu był prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, a także: ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na czele ze Starostą Węgrowskim Ewą Besztak i Wicestarostą Węgrowskim Markiem Renikiem uczcił pamięć poległych składając o godz. 8.41 wieńce w miejscach pamięci. Wieńce złożyli również: Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, w imieniu Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, dyrektor biura Michał Piotrowski oraz Radny Rady Miejskiej Jacek Giers.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego zaprasza dzisiaj do Bazyliki Mniejszej w Węgrowie o godz. 18.00 na mszę św. w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz Zbrodni Katyńskiej oraz do Parafii w Sadownem, także o godz. 18.00.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.