83. rocznica śmierci Marszałka

83. rocznica śmierci Marszałka

Tablica upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego (galeria: 1)

Uroczystości  o okazji 83. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się 13 maja 2018 r. w Węgrowie. Rozpoczęła je Msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, następnie uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod tablicę upamiętniającą Józefa Piłsudskiego.

Po okolicznościowych przemówieniach przypominających życie i działalność  Marszałka, złożono wiązanki kwiatów. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Wicestarosta Halina Ulińska. Następnie na Rynku Mariackim odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu „FORTECA”. Uroczystości zakończyła projekcja filmu „Bitwa Warszawska 1920” w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz placówek prowadzonych przez Powiat Węgrowski, tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Węgrów i Węgrowski Ośrodek Kultury.

Marsz uczestników uroczystości pod tablicę upamiętniającą Marszałka (galeria: 2)
Poczty sztandarowe (galeria: 5)
Miejska Orkiestra Dęta (galeria: 6)
Wystąpienie Tomasza Staręgi " Niezłomni Węgrów" (galeria: 7)