powiatwegrowski.pl - Strona główna

83. rocznica śmierci Marszałka

Drukuj
Tablica upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego (galeria: 1)

Uroczystości  o okazji 83. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się 13 maja 2018 r. w Węgrowie. Rozpoczęła je Msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, następnie uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod tablicę upamiętniającą Józefa Piłsudskiego.

Po okolicznościowych przemówieniach przypominających życie i działalność  Marszałka, złożono wiązanki kwiatów. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Wicestarosta Halina Ulińska. Następnie na Rynku Mariackim odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu „FORTECA”. Uroczystości zakończyła projekcja filmu „Bitwa Warszawska 1920” w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz placówek prowadzonych przez Powiat Węgrowski, tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. 

Organizatorami wydarzenia było Miasto Węgrów i Węgrowski Ośrodek Kultury.

Marsz uczestników uroczystości pod tablicę upamiętniającą Marszałka (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
Poczty sztandarowe (galeria: 5)
Miejska Orkiestra Dęta (galeria: 6)
Wystąpienie Tomasza Staręgi " Niezłomni Węgrów" (galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
Wystąpienie Wicestarosty Węgrowa Haliny Ulińskiej (galeria: 11)
Złożenie kwiatów przez delegację Urzędu Miejskiego w Węgrowie (galeria: 12)
Złożenie kwiatów przez delegację Zarządu Koła Obwodu " Smoła" w Węgrowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (galeria: 13)
Złożenie kwiatów przez delegację Towarzystwa Miłośników Ziemii Węgrowskiej (galeria: 14)
Złożenie kwiatów przez przedstawiciela Biura Poselskiego Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc - Michała Piotrowskiego (galeria: 15)
Złożenie kwiatów przez Wicestarostę Węgrowa Halinę Ulińską (galeria: 16)
(galeria: 17)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.