75. rocznica Zagłady węgrowskich Żydów

75. rocznica Zagłady węgrowskich Żydów

Pomnik Lapidarium w Węgrowie (galeria: 1)

Mieszkańcy Węgrowa i lokalne samorządy w dniu 22 września 2017 r. uroczyście uczcili 75. Rocznicę Zagłady węgrowskich żydów.

Obchody rozpoczęły się przemarszem z Rynku Mariackiego w Węgrowie pod dom Rabina, następnie uczestnicy zatrzymali się przy pomniku Angela Rosenblata. Oficjalne uroczystości odbywały się pod Lapidarium, gdzie przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty. W uroczystościach udział wzięli także uczniowie węgrowskich szkół.

W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego okolicznościową wiązankę złożyli Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela.

W godzinach popołudniowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Cieszkowskiego w Węgrowie odbyła się sesja popularnonaukowa dotycząca historii węgrowskich Żydów.

Organizatorami uroczystości było Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej, Miasto Węgrów i Miejska Biblioteka Publiczna.

Przemarsz ul. Strażacką (galeria: 2)
Uczestnicy przemarszu przy Domu Rabina. (galeria: 3)
Przy Domu Rabina (galeria: 4)
Uczestnicy przy pomniku Angela Rosenblata. (galeria: 5)