5000+ dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

5000+ dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

9 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 r.

Jednostki OSP z terenu powiatów węgrowskiego, garwolińskiego i mińskiego otrzymały 235 dotacji na kwotę 624 695 złotych.  Uroczystego wręczenia decyzji dokonali: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Zastępca Mazowieckiego Komendanta PSP bryg. Artur Gonera oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Przed wydarzeniem zaproszeni goście udali się na wizytację placu budowy nowej siedziby Komendy Państwowej Straży Pożarnej, gdzie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Dariusz Maciąg przedstawił stopień zaawansowania prac.

Budowa nowej siedziby, o którą zabiegała Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, realizowana jest z budżetu państwa w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” oraz środków Powiatu Węgrowskiego. Wartość inwestycji to 13 699 727,56 zł. Planowany termin oddania komendy to 30 września 2020 r.