500. lecie Parafii w Stoczku

500. lecie Parafii w Stoczku

Z okazji jubileuszu 500-lecia Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku 7 maja 2018 r. odbyła się uroczysta Msza św. dziękczynna celebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa. W uroczystościach wzięli udział: biskup senior parafii drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz, ks. Bp. Kazimierz Gurda ordynariusz siedlecki, Ks. Dziekan Leszek Gardziński i liczne grono kapłanów, Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Paweł Stelmach, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki. Po uroczystej mszy św. goście i parafianie składali gratulacje jubileuszu na ręce Ks. Proboszcza Zbigniewa Grabowskiego. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc wręczyła parafii medal Pro Masovia nadany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. W czasie uroczystości odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę. Uroczystość świętowania 500 – lecia parafii św. Biskupa Męczennika w Stoczku była transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja.

Ks. Proboszcz Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Stoczku Zbigniew Grabowski (galeria: 2)
Homilia Ks. Biskupa dr Antoniego Dydycza, obok Ks. dr Łukasz Gołębiewski (galeria: 4)
od lewej: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Członek Zarządu Powiatu Paweł Stelmach, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska (galeria: 5)
od prawej: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki (galeria: 7)