42,3% w pełni zaszczepionych w Powiecie Węgrowskim

42,3% w pełni zaszczepionych w Powiecie Węgrowskim

Według Raportu Szczepień przeciwko Covid-19 przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia, do 15 września  w Powiecie Węgrowskim wykonano łącznie 28 124 szczepień, co daje 42,3% w pełni zaszczepionych. Liderami są Miasto Węgrów i Gmina Wierzbno.

Z uwagi na zbliżającą się czwartą falę pandemii a także występujące w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie powiatu przypadki wykrycia COVID-19 i przejścia poszczególnych klas w tryb nauki zdalnej, Powiat Węgrowski od czerwca b.r. prowadzi w swoich placówkach oświatowych akcję promocyjną dotyczącą szczepień. Już od 9 września chętni uczniowie mogli przyjąć szczepionkę w punktach szczepień w Łochowie i w Węgrowie.

Przypominamy, że mieszkańcy Powiatu Węgrowskiego mogą skorzystać ze szczepienia przeciw COVID-19 w ośrodkach zdrowia, w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie lub w Powszechnym Punkcie Szczepień, mieszczącym się w dawnym budynku Gimnazjum Gminy Liw.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Węgrowie  - tel. 25 308 12 30

Punkt szczepień w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie - tel. tel. 25 506 54 95

Na szczepienie przeciw COVID-19 można umówić się poprzez infolinię 989, online przez e-Rejestrację,  SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w punktach  szczepień na terenie powiatu (wcześniej zgłaszając się telefonicznie).

Zachęcamy także do korzystania z mobilnych punktów szczepień dostępnych na organizowanych we wrześniu i październiku festynach i piknikach, w tym na najbliższych Dożynkach Powiatowych w Łochowie – 19 września.

Poniżej przedstawiamy wykaz pokazujący dane dotyczące liczby mieszkańców gmin powiatu węgrowskiego zaszczepionych przeciw COVID-19, stan na 15 września 2021r.

Aktualne informacje o tym, jak wyglądają szczepienia w poszczególnych gminach dostępne są na stronie internetowej portalu Gov.pl - Szczepienia gmin.