40 brygad energetycznych usuwa skutki wichur

powiatwegrowski.pl - Strona główna

40 brygad energetycznych usuwa skutki wichur

Drukuj
(galeria: 1)

Na dzisiejszym (22.02.2022 r.) posiedzeniu Zarządu Powiatu Węgrowskiego omawiana była kwestia awarii sieci energetycznej, do której doszło w wyniku silnych wiatrów jakie przetoczyły się nad powiatem węgrowskim. W kulminacyjnym momencie na terenie obejmującym Rejon Energetyczny w Wyszkowie 100 tys. odbiorców nie miało prądu.

Z informacji uzyskanych od Jerzego Kosiorka, Dyrektora Rejonu Energetycznego w Wyszkowie wynika, że w kulminacyjnym momencie na terenie rejonu energetycznego awarii uległo 2600 stacji, co spowodwało przerwę w dostawie prądu u 100 tys. odbiorców. Sytuacja każdego dnia ulega poprawie, dzisiaj rano awaria dotyczyła już tylko 46 stacji czyli około 1 tys. odbiorców. Usuwanie wszystkich szkód wyrządzonych przez wichury potrwa do jutra.

Nad ich usuwaniem nawet po 15 godzin dziennie pracuje w terenie 40 brygad energetycznych. W pierwszym etapie skupiono się na zabezpieczeniu uszkodzonych linii przesyłowych oraz prace naprawcze na liniach wysokiego napięcia, następnie skupiono się na usuwaniu awarii na liniach średniego i niskiego napęcia. Działania szczególnie w pierwszej fazie bardzo utrudniał silny wiatr, który unimożliwiał pracę na wysokości i korzystanie z podnośników.

Skala uszkodzeń do jakich doszło na terenie Rejonu Energetycznego w Wyszkowie, w tym na terenie powiatu węgrowskiego jest olbrzymia. Samorząd Powiatu Węgrowskiego dziękuję brygadom energetycznym oraz służbom: Strażakom PSP oraz OSP za pracę przy usuwaniu skutków silnego wiatru, często z narażeniem własnego zdrowia i życia.

 

Zgłoszenia przerw w dostawie energii elektrycznej – częściowego lub całkowitego braku zasilania można dokonywać za pośrednictwem:
- numeru alarmowego 991
- Aplikacji 991 Assistant

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.