36. rocznica zamordowania błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

36. rocznica zamordowania błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

Duchowy przywódca „Solidarności” został zamordowany 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zajmującego się w Polsce Ludowej zwalczaniem Kościoła katolickiego. Węgrowska „Solidarność” uczciła pamięć męczennika w przededniu tej rocznicy.

Uroczysta Msza św. odbyła się w węgrowskim Klasztorze. Po niej nastąpiło złożenie wieńców na węgrowskim cmentarzu pod pomnikiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko swoją działalność oparł na sentencji: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj". Prowadził msze za Ojczyznę, które stawały się demonstracją sprzeciwu wobec władzy. Pomagał represjonowanym robotnikom oraz ich rodzicom. Władze komunistyczne uznały jego działalność za szkodliwą dla systemu.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tych uroczystościach reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz.