36 Rocznica powstania NSZZ Solidarność

36 Rocznica powstania NSZZ Solidarność

Pomnik NSZZ Solidarność w Węgrowie (galeria: 1)

Dźwięk syren, który usłyszeli mieszkańcy Węgrowa i okolic w ostatni dzień sierpnia 2016 r. o godz. 12.00 rozpoczął obchody 36 Rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Po jego ustaniu zgromadzeni pod Pomnikiem Solidarności wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego, oddając hołd ludziom, którzy przyczynili się do powstania NSZZ Solidarność. Przedstawiciel NSZZ Solidarność Piotr Szuliński odczytał 21 postulatów z 17 sierpnia 1980 roku, następnie delegacje przystąpiły do składania pod pomnikiem kwiatów. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela.

Msza w intencji wszystkich członków NSZZ Solidarność odbędzie się w 4 września 2016 r. o godz. 16.00 w Bazylice Mniejszej w Węgrowie.

Uczestnicy uroczystości (galeria: 2)
Wystąpienie przedstawiciela NSZZ Solidarność Piotra Szulińskiego (galeria: 3)
W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyli: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. (galeria: 4)
W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyli: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. (galeria: 5)