25-lecie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

25-lecie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Drukuj
(galeria: 1)

Jubileuszową Galę Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozpoczął występ artystyczny Zespołu Muzyki Sakralnej ,,Lumen” oraz videoprezentacje z dotychczasowej działalności Caritasu. Na wydarzeniu uhonorowano także osoby o wielkim zaangażowaniu w rozwój organizacji.

Wydarzenie odbyło się 27 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury i rozpoczęło się od części artystycznej. Następnie głos zabrał ks. Biskup Tadeusz Pikus, który z dużym uznaniem odniósł się do pracy, którą wykonuje cała społeczność Caritasu.

Na wydarzeniu obecna była Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która pogratulowała wspaniałego jubileuszu, zwróciła uwagę na olbrzymią pracę jaką wykonuje Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących.

ks. dr Łukasz Gołębiewski, dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej podziękował wszystkim przybyłym gościom, dzięki którym srebrny jubileusz nabrał takiego charakteru.

Na wydarzeniu uhonorowano osoby i instytucje przyczyniające się do rozwoju organizacji. Statuetkę ,,Pro Christo” otrzymali: Janusz Laskowski, PZU S.A., Elżbieta Daniluk (Pater Firma). Wśród uhonorowanych znalazł się także Proboszcz i dziekan węgrowski ks. prałat Leszek Gardziński, który otrzymał tytuł „Przyjaciel Caritas” oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wśród uhonorowanych tytułem „Anioł z czerwonymi skrzydłami” znalazły się osoby z powiatu węgrowskiego: Monika Kałuska (Węgrów), Bogdan Dziubiela (PZC Węgrów), Jolanta Rostek (PZC Starawieś), Jarosław Puścion (PZC Starawieś).

Drugim punktem obchodów była Eucharystia w sokołowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, podczas której ks. bp Tadeusz Pikus poświęcił jubileuszowe stuły kapłańskie, które trafią do każdej parafii w diecezji.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.