228. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

228. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2019 r. odbyły się zorganizowane przez Samorząd Miasta Węgrowa uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3. Maja.

W wydarzeniu wzięła udział Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Leszka Gardzińskiego, proboszcza i dziekana węgrowskiego.

Po mszy świętej uczestnicy wydarzenia w asyście pocztów sztandarowych oraz Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod tablicę upamiętniającą Konstytucję 3 Maja, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów.

Elementem towarzyszącym tegorocznym obchodom była uroczysta przysięga złożona przez nowych adeptów Związku Strzeleckiego Strzelec.