15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

Drukuj
(galeria: 1)

Polska stała się członkiem Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. To bezsprzecznie jedno z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii naszego państwa, mające znaczenie dla naszego kraju nie tylko w kontekście globalnym, ale mające przełożenie także na lokalne społeczności.

Według szacunków Ministerstwa Finansów, od początku przynależności do sierpnia 2018 roku Polska otrzymała od UE 153,3 mld euro unijnego wsparcia. Tak ogromne środki stały się kołem zamachowym dla naszego rozwoju gospodarczego oraz społecznego.

Te środki przyczyniły się także do zmiany naszej bliskiej rzeczywistości. Na terenie powiatu węgrowskiego powstało wiele kilometrów nowych dróg i ciągów pieszo-rowerowych. Zmodernizowane zostały budynki użyteczności publicznej, dokonano informatyzacji wielu placówek. Doposażono szkoły i pobudowano nowe place zabaw. Wejście do Unii Europejskiej odcisnęło swoje pozytywne piętno na każdym aspekcie życia społecznego i gospodarczego.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Węgrowski Marek Renik zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu węgrowskiego do wspólnego uczczenia wejścia Polski do Unii Europejskiej w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury w dniu 14 maja, o godzinie 11.00.

Podczas wydarzenia wszystkie Gminy z terenu powiatu węgrowskiego zaprezentują zmiany, jakie za sprawą wejścia Polski do Unii Europejskiej dokonały się na przestrzeni ostatnich 15 lat na ich terenie. Na uczestników czekają też atrakcje w postaci występów artystycznych oraz degustacji kuchni europejskiej.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.