100 – lecie Szkoły w Grębkowie

100 – lecie Szkoły w Grębkowie

Uroczystość  jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej w Grębkowie odbyła się  w dniu 19 października 2017 r. Przybyli na nią zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły obecni i emerytowani, uczniowie i absolwenci. Uroczystości w szkole poprzedziła msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Parafii Grębków Krzysztofa Pawelca. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wicekurator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Dorota Skrzypek, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu UMWM w Warszawie Mirosław Krusiewicz, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Włodzimierz Miszczak, Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot. Zebranych przywitał wójt gminy Grębków Bogdan Doliński. Dyrektor Szkoły Grażyna Sawicka przedstawiła osiągnięcia szkoły. Zebrani obejrzeli reportaż przedstawiający historię szkoły. Wicestarosta Halina Ulińska w swoim wystąpieniu pogratulowała w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego pięknego Jubileuszu i życzyła sukcesów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz dalszego wspaniałego rozwoju szkoły. Wręczyła list gratulacyjny oraz upominek – pomoc dydaktyczną do nauczania fizyki. Uroczystość uświetnił piękny występ uczniów oraz absolwentów szkoły.

Msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Parafii Grębków Krzysztofa Pawelec (galeria: 2)
Od lewej: Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński i Przewodniczacy Rady Gminy Grębków Ireneusz Kowalski. (galeria: 3)
Gości powitali Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński i dyrektor szkoły Grażyna Sawicka. (galeria: 5)
Wystąpienie Wicekuratora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Doroty Skrzypek (galeria: 6)