100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem

W niedzielę, 28 lipca 2019r., Ochotnicza Straż Pożarna w Sadownem obchodziła 100. Rocznicę powstania jednostki.

Jubileusz rozpoczęła Msza Święta w lokalnym kościele parafialnym, którą odprawił w intencji strażaków proboszcz parafii ks. Antoni Kunicki. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zgromadzonych powitał Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran.

Na uroczystość przybyli: Poseł na Sejm RP Teresa Wargocka, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP Mirosław Jasztal, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Antoni Jan Tarczyński, Zastępca Komendanta PSP w Węgrowie Dariusz Maciąg, Komendant PSP w Ostrowi Mazowieckiej Janusz Iwanowski, Członek Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Ireneusz Królik, Prezes Zarządu Powiatowego w Węgrowie ZOSP RP Ryszard Gajewski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Radna Powiatowa Małgorzata Zyśk, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Zastępca Wójta Gminy Sadowne Marcin Gręda, Przewodniczący Rady Gminy Sadowne wraz z radnymi, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Jerzy Derlicki, poczty sztandarowe OSP z terenu gminy Sadowne oraz z Prostyni i Ostrówka, a także mieszkańcy Gminy Sadowne.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która złożyła podziękowała strażakom za trud pełnionej służby i przekazała praktyczny prezent w postaci kombinezonu do zwalczania owadów niebezpiecznych.

Uhonorowaniem 100 lat istnienia OSP Sadowne było odsłonięcie kamienia upamiętniającego wydarzenia, następnie goście i sponsorzy otrzymali jubileuszowe statuetki oraz wbili symboliczne gwoździe w tablice upamiętniającą 100 - lecie.

Foto: FB/Gmina Sadowne