Węgrowskie obchody 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Węgrowskie obchody 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada, w 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i  Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Węgrowie.

Tradycyjnie już obchody rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mniejszej w Węgrowie w intencji Ojczyzny, po zakończeniu której uczestnicy przemaszerowali przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu – w otoczeniu licznych pocztów sztandarowych, służb mundurowych i harcerzy – odbyły się okolicznościowe wystąpienia.

Słowa do zebranych skierowali: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Starosta Ewa Besztak, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela. List od Senator Marii Koc odczytała Przewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Beata Gashi, natomiast list od Poseł Kamili Gasiuk-Pichowicz czytała Przewodnicząca klubu PO Węgrów Danuta Domańska.

Na zakończenie odbyło się tradycyjne składanie kwiatów. Wiązanki złożyły następujące delegacje: Urząd Miasta Węgrowa, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej -- mjr Bogdan Ilczuk, Węgrowska Solidarność, Samorząd Powiatu Węgrowskiego, Związek Sybiraków, Jednostka Strzelecka "Niezłomni" w im. Senator Marii Koc, Poseł Maciej Górski, Policja, Straż, OSP, Harcerze, Węgrowskie Koło Ligi Kobiet, Przewodnicząca PO Danuta Domańska w imieniu Poseł Kamili Gasiuk-Pichowicz, Klub Radnych WWE, Miejski Klub Sportowy "Czarni Węgrów", Klub Konfederacji Węgrów, we własnym imieniu Jednostka Strzelecka" Niezłomni" Węgrów.

Wydarzenie uświetniły swą obecnością liczne delegacje pocztów sztandarowych i węgrowsy harcerze, pełniący wartę honorową przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprawę muzyczną obchodów zapewniła Miejska Orkiestra Dęta z Węgrowa.

Po zakończonych uroczystościach przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego Starosta Ewa Besztak i Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Poseł Maciej Górski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi w imieniu Senator Marii Koc, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Solidarności.