Węgrowski szpital z nowym respiratorem

Węgrowski szpital z nowym respiratorem

Do węgrowskiego szpitala dotarł już respirator zakupiony z inicjatywy Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak. W kosztach partycypowały wszystkie samorządy powiatu węgrowskiego.

Wiosną w trakcie posiedzenia Społecznej Rady SP ZOZ Starosta Węgrowski Ewa Besztak wystąpiła z inicjatywą zakupu dodatkowego respiratora do węgrowskiego szpitala. Respirator stacjonarny model Evita V300 kosztował ponad 100 tys. zł. Oprócz tego udało się zakupić urządzenie do dezynfekcji Nocospray 1000 o wartości niemal 15 tys. zł. Urządzenia znajdują się już na wyposażeniu szpitala.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak dziękuje wszystkim Burmistrzom oraz Wójtom z terenu powiatu węgrowskiego za współudział w inwestycji.

Węgrowski szpital jest już wyposażony w 7 respiratorów, co w zupełności zabezpiecza aktualne potrzeby placówki. W przypadku zapotrzebowania kolejne respiratory będą dostarczane z Agencji Rezerw Materiałowych.