Węgrowska premiera filmu „Dolina Bugu, ptaki widzą lepiej”

Węgrowska premiera filmu „Dolina Bugu, ptaki widzą lepiej”

18 stycznia w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera filmu pod tytułem „Dolina Bugu, ptaki widzą lepiej” autorstwa mieszkańca Gminy Łochów - Emiliana Sito

W ramach wydarzenia, którego organizatorem był Powiat Węgrowski zaplanowano dwie projekcje. Pierwsza odbyła się w ciągu dnia i była dedykowana szkołom:  I Liceum Ogólnokształcącemu im. Adama Mickiewicza w Węgrowie oraz  Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego..

Na wstępie Wicestarosta Węgrowski Marek Renik wraz z reżyserem Emilianem Sito skierowali kilka słów do młodzieży. Emilian Sito w skrócie opowiedział zebranym historię powstawania filmu. Wicestarosta zachęcał uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym o tematyce przyrodniczej, który  w ramach tego wydarzenia jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

Na zakończenie swojej przemowy Wicestarosta Marek Renik wraz ze zgromadzonymi uczcili minutą ciszy zmarłego przed kilkoma dniami Janusza Bauma, wieloletniego dyrektora i nauczyciela ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

W wieczornym seansie wzięli udział mieszkańcy powiatu węgrowskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Poseł na Sejm RP Maciej Górski, który w swoim wystąpieniu pogratulował twórcy filmu wielkich umiejętności oraz oryginalnej pasji, dzięki której mogło powstać tak wspaniałe dzieło dotyczące naszego regionu.