powiatwegrowski.pl - Strona główna

Węgrów Folk Festiwal

Drukuj
(galeria: 1)

W ostatnią niedzielę 7 lipca odbyła się pierwsza, pilotażowa edycja Węgrów Folk Festiwalu organizowanego przez Fundację Wengroove. Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tym wydarzeniu reprezentował Wicestarosta Węgrowski Marek Renik. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Węgrowskiego.

Od samego rana na Rynku Mariackim w Węgrowie miało miejsce wiele atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników festiwalu: wesołe miasteczko, wioska słowiańska, czy rodzinny namiot rękodzieła z dużą ilością ciekawych warsztatów.

Na wieczór zaplanowano koncerty trzech zespołów grających na instrumentach dawnych, nawiązujących swoją twórczością do tematu przewodniego tegorocznej imprezy: tradycji słowiańskiej.

Wicestarosta Węgrowski Marek Renik zabierając głos na scenie podziękował organizatorom za kulturotwórczy aspekt przedsięwzięcia. Zwrócił uwagę na duże znaczenie wydarzeń, które poszerzają horyzonty muzyczne mieszkańców powiatu węgrowskiego.

Fot. kurier-w.pl; Mariusz Witkowski

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.