"Zwolnij i jedź bezpiecznie"

powiatwegrowski.pl - Strona główna

"Zwolnij i jedź bezpiecznie"

Drukuj
(galeria: 1)

Ruszyło głosowanie na najciekawsze projekty zgłoszone do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród zgłoszonych 252 projektów, znajduje się projekt, który może być zrealizowany na terenie Węgrowa. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosowanie potrwa do 10 października. 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. Głosowanie odbywa się na stronie https://bom.mazovia.pl i potrwa do 10 października.

Zachęcamy do głosowania na  projekt, który może poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta.

76. Zwolnij i jedź bezpiecznie – pilotażowy projekt budowy radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich na terenie gmin Brwinów, Głowaczów, Grodzisk Mazowiecki, Jasieniec, Józefów, Nadarzyn, Nowa Sucha, Osieck, Miasto Płońsk, Pruszków, Raszyn, Sanniki, Sierpc, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Miasto Sokołów Podlaski, Tarczyn, Warka, Węgrów i Wyszków.

Opis projektu: https://bom.mazovia.pl/projekt/394#project-preview-overlay

W Węgrowie projekt zakłada ustawienie dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich nr 696 (na wysokości pomnika Powstańców Styczniowych) oraz 637 (przed mostem na rzece Liwiec). Ten prewencyjny system zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, będzie pokazywał kierowcy prędkość, z jaką się porusza i w zależności od sytuacji, generował stosowne komunikaty - w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości poinformuje o potencjalnej wysokości mandatu i liczbie punktów karnych.

Zapraszamy do głosowania na https://bom.mazovia.pl/#header

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.