Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Drukuj
(galeria: 1)

Od 6 grudnia br. mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą zgłaszać swoje projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. To już 5 edycja. W tym roku do wydania jest 30 milionów złotych.

 

Budżet Obywatelski Mazowsza to demokratyczny mechanizm, w którym każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego może zgłosić swój projekt na lepszą, przyjaźniejszą przestrzeń oraz atrakcyjniejszą ofertę kulturalno – sportowo – edukacyjną. Na projekty inwestycyjne można wydać maksymalnie 1,2 mln zł, zaś na nieinwestycyjne – 240 tys. zł

Budżet Obywatelski Mazowsza jest dobrowolną inicjatywą Zarządu Województwa i umożliwia aktywny udział mieszkańców całego naszego regionu w decydowaniu o części budżetu, ponadto integruje i wzmacnia lokalną tożsamość.

Nabór projektów potrwa do 21 stycznia 2024 roku.

 

Czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza?

To wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 30 mln złotych.

 

Co daje udział w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu województwa. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój województwa!

 

Jak włączyć się w Budżet Obywatelski Mazowsza?

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

 

Jak złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego?

Możesz to zrobić poprzez stronę bom.mazovia.pl lub na formularzu papierowym.

 

Więcej informacji na stornie: https://bom.mazovia.pl/

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.