WYCIECZKA W NAGRODĘ ZA UDZIAŁ W POWIATOWYCH OBCHODACH 100 - LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

powiatwegrowski.pl - Strona główna

WYCIECZKA W NAGRODĘ ZA UDZIAŁ W POWIATOWYCH OBCHODACH 100 - LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Drukuj
(galeria: 1)

 


W dniach 28-30 maja 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, którzy brali udział w inauguracji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej. Wyjazd dla uczniów był nagrodą od Starostwa Powiatowego. Przygotowana perfekcyjnie wycieczka pod każdym względem dała uczniom lekcję historii, geografii, patriotyzmu a także religii. Program wycieczki z założenia miał nawiązywać do terenów związanych z miejscem wesela opisanego w dramacie S. Wyspiańskiego (okolice Krakowa) a także miejscem związanym z postacią W. Witosa (Wierzchosławice). W ciągu trzech dni uczniowie zwiedzili:
Dzień I - Wierzchosławice ( miejsce ur. W. Witosa i jego muzeum). Kraków (zamek na Wawelu, Katedra, Krypty Królewskie, dzwon Zygmunta, Rynek Mariacki, Uniwersytet Jagielloński). Przejazd do pensjonatu w przepięknie położonej wysoko w górach wsi- Murzasichli (miejsce noclegu).
Dzień II - przejazd w Tatry Wysokie, na Słowację (zwiedzanie Jaskini Bielańskiej, Starego Smokowca, podejście nad Jezioro Szczyrbskie). Po obiadokolacji kilkugodzinny pobyt w Zakopanem (skocznia narciarska, Krupówki).
Dzień III - przejazd do Wadowic (dom ur. Jana Pawła II, Bazylika). Dolina Prądnika na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego (maczuga Herkulesa, zamek w Pieskowej Skale, Ojców).
Opiekunowie: M. Góral, M. Ceglarska- Kowal, M. Krasnodębska, J. Skiba, K. Grenda .
Uczniowie są zachwyceni atrakcyjnym programem wycieczki i sprawną organizacją wyjazdu. W ramach wdzięczności po powrocie udali się z wizytą do Starostwa Powiatowego, aby podziękować Wicestaroście Halinie Ulińskiej i Staroście Krzysztofowi Fedorczykowi.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.