Wojewódzki finał Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wojewódzki finał Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

Drukuj
Dominika Miszczuk - Gimnazjum w Łochowie (galeria: 1)

            Troje laureatów z terenu powiatu węgrowskiego eliminacji powiatowych XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, który odbywał się w tym roku pod hasłem „ W trosce o nasze bezpieczeństwo” – zostało nagrodzonych i wyróżnionych na etapie wojewódzkim. W sumie na 20 nagrodzonych osób z 42 powiatów (miast na prawach powiatu) z terenu województwa mazowieckiego, aż dwie to laureaci z naszego powiatu. Natomiast w całej grupie wyróżnionych tj. 13 osób z całego województwa, z naszego terenu wyróżnienie otrzymała jedna osoba, co również stanowi duże osiągnięcie.

Zajęcie tak zaszczytnych miejsc i wyróżnień, świadczy o wysokim poziomie prac reprezentujących powiat węgrowski.

            Finalistami etapu wojewódzkiego zostali: w grupie II (klasy 4-6 szkół podstawowych)- Łukasz Dziubiela ze Szkoły Podstawowej w Miedznie, w grupie III (uczniowie Gimnazjów) – Dominika Miszczuk – Publiczne Gimnazjum w Łochowie.  Wyróżnienie otrzymał Maciej Dziubiela z Gimnazjum w Miedznie, który reprezentował również grupę trzecią.

            Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przez Sylwestra Dąbrowskiego - I Wicewojewodę Mazowieckiego.

             Jednocześnie przypominamy, że konkurs ma na celu kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz zainteresowanie tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa  w codziennym życiu. Poprzez udział w konkursie uczestnicy dowiadują się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, na co zwrócić uwagę i kiedy należy zwrócić się o pomoc do służb ratowniczych. Konkurs rozwija dziecięcą  wyobraźnię, świadomość co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce czy podczas zabawy. Konkurs na szczeblu powiatu organizowany jest przez Wydział Zarzadzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie, przy współpracy z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Osobom nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy natomiast dzieci i młodzież z poszczególnych grup konkursowych, zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

II miejace - Mciej Dziubela - Gimnazjum w Miedznie (galeria: 2)
Łukasz Dziubela - Szkoła Podstawowa w Miedznie (klasy 4-6) (galeria: 3)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.