Wizyta delegacji słowackiej w Starostwie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wizyta delegacji słowackiej w Starostwie

Drukuj
Delegacja ze Słowacji na zdjęciu ze Starostą Krzysztofem Fedorczykiem, Wicestarostą Haliną Ulińską, Dyrektor SOSzW w Węgrowie Hanną Kasperowicz i Wicedyrektor Agnieszką Wiśniewską (galeria: 1)

Dnia 24 maja 2016 r. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska spotkali się z delegacją władz samorządowych i oświatowych miasta Hurbanova ze Słowacji. W skład delegacji weszli: Jana Bartova –Okresny Urad Nitra (Urząd Powiatowy w Nitrze), zastępca starosty; Ildiko Basternakova – Burmistrz Miasta Hurbanovo; Zita Zahorska – dyrektor szkoły Spojená škola  Zlaté Moravce (Zespół Szkół w Złotych Morawcach), radna powiatowa Zoltan Misak – dyrektor szkoły Špeciálna základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Hurbanovo (Szkoła Podstawowa Specjalna z wykładowym językiem węgierskim w Hurbanowie) i Aurel Zsittnyan – nauczyciel ze szkoły Špeciálna základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Hurbanovo. W spotkaniu w Starostwie uczestniczyli również Dyrektor Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie Hanna Kasperowicz i Wicedyrektor Agnieszka Wiśniewska.

Prowadzone rozmowy dotyczyły propozycji współpracy kulturowo-oświatowej miasta Hurbanova i Powiatu Węgrowskiego.

Starosta Węgrowski jako gospodarz Powiatu Wegrowskiego wspólnie z władzami miasta Węgrowa Burmistrzem Krzysztofem Wyszogrodzkim i Wiceburmistrzem Leszkiem  Redoszem towarzyszył gościom ze Słowacji w zwiedzaniu lokalnych zabytków: Bazyliki Mniejszej w Węgrowie, Biblioteki Miejskiej w Wegrowie, Muzeum Zbrojowni w Liwie, Pałacu w Starejwsi oraz Zakładu Medbli "FILIPEK" Pana Krzysztofa Filipka.

Delegacja ze Słowacji w gabinecie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 2)
Delegacja ze Słowacji na Rynku Mariackim w Węgrowie (galeria: 3)
Delegacja ze Słowacji (galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.