Warsztaty taneczne w Koszęcinie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Warsztaty taneczne w Koszęcinie

Drukuj
Zespół "Zawierucha" z I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie (galeria: 1)

W dniach 6-8 września br. 21-osobowa grupa uczniów wchodzących w skład Zespołu Pieśni i Tańca „Zawierucha” działającego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie wzięła udział w wyjazdowych warsztatach tanecznych, sfinansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  Zespół „Zawierucha” powstał na początku roku szkolnego 2016/2017, a debiutował na scenie podczas tegorocznego „Przeglądu dorobku artystycznego szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Węgrowskiego”. Formacja specjalizuje się w tańcach podlaskich, stąd nazwa „Zawierucha” oznaczająca jeden z tradycyjnych tańców ludowych typowych dla naszego regionu.

Warsztaty taneczne odbyły się w Koszęcinie, siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tancerze „Zawieruchy” ćwiczyli pod okiem instruktora – pedagoga Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Podczas warsztatów młodzież uczyła się trzech tańców ludowych m.in. śląskiego tańca ludowego trojaka. Po warsztatach członkowie „Zawieruchy” w towarzystwie artysty „Śląska” zwiedzili Kompleks Pałacowo - Parkowy w Koszęcinie, w którym Zespół „Śląsk” ma swoją siedzibę. Pozostałe dwa dni wycieczki wypełniły spacery po wrocławskim Rynku Starego Miasta połączone z podziwianiem Panoramy Racławickiej, zwiedzanie Parku Zdrojowego w Kudowie Zdrój. Najwięcej emocji budziła wizyta w czeskiej Pradze, gdzie młodzież podziwiała największe atrakcje turystyczne tego miasta: Zamek na Hradczanach, Archikatedrę Św. Wita, Most Karola, Plac Wacława, Stare i Nowe Miasto. W ocenie członków „Zawieruchy” i opiekunów: pani Kingi Veit (instruktora tańca) oraz dyrektor I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie pani Małgorzaty Janiuk wycieczka była niezwykle udana i rozbudziła chęć powrotu do Koszęcina na kolejne warsztaty.

Zespół "Zawierucha" z I LO w Wegrowie (galeria: 2)
Zespół "Zawierucha" z I LO w Węgrowie (galeria: 3)
Zespół "Zawiercuha" z I LO w Węgrowie (galeria: 4)
Warsztaty taneczne Zespołu "Zawierucha" z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie (galeria: 5)
Warsztaty taneczne zespołu "Zawierucha" (galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.