powiatwegrowski.pl - Strona główna

VIII Ogólnopolskie Rekolekcje Karawaningowe Węgrów w dniach 17-21 lipca 2019r.

Drukuj
(galeria: 1)

Katolickie Stowarzyszenie Karawaningowe „Razem w Drodze” zrzesza ponad 200 osób z całej Polski, których pasją jest karawaning, czyli podróżowanie kamperem lub z przyczepą campingową oraz łączenie tej pasji z wiarą i uwielbianiem Boga. Podróżując, zwiedzając i podziwiając świat, członkowie KSK „Razem w Drodze” dają jednocześnie świadectwo wiary, stąd w nazwie stowarzyszenia jest wyrażenie „katolickie”. O historii i działalności stowarzyszenia możemy przeczytać na portalu www.razemwdrodze.com

Jedną z form spotkań członków KSK „Razem w Drodze” są rekolekcje karawaningowe organizowane co roku w różnych częściach Polski.

Dzięki uprzejmości  proboszcza i dziekana węgrowskiego ks. prałata mgr lic. Leszka Jerzego Gardzińskiego tegoroczne rekolekcje karawaningowe odbyły się od 17 do 21 lipca br. w Węgrowie na placu należącym do Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie.

Hasłem  przewodnim VIII Rekolekcji Karawaningowych były Trzy Cnoty Boskie: Wiara, Nadzieja i Miłość, które prowadził ks. Mariusz Chmura, Diecezjalny Duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego „Razem w Drodze”, a moc i siłę uczestnicy czerpali z codziennej Eucharystii.

W Rekolekcji Karawaningowych uczestniczyło 26 załóg które przyjechały przyczepami kempingowymi i kamperami  w tym 70 osób w wieku od 5lat do 80lat z całej Polski od pomorza aż po góry .

                                                                             

  Aleksandra Stachniak

 Wiceprezes KSK ,,Razem w Drodze”

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.