Uroczysta odprawa Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczysta odprawa Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie

Drukuj
Odprawa policyjna. Od lewej: Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula (galeria: 1)

We wtorek 23 lutego 2016 roku  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się roczna odprawa służbowa Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.  W odprawie oprócz kadry kierowniczej a także funkcjonariuszy i pracowników węgrowskiej Policji wzięli również udział zaproszeni goście: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska, Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, Prokurator Rejonowy w Węgrowie Sylwia Kiersnowska i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. bryg. mgr inż. Jarosław Soszyński. Rozpoczynając odprawę służbową Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula powitał przybyłych gości i policjantów. Komendant  podziękował przedstawicielom samorządów za dobrą współpracę i wspólny wysiłek podjęty na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego. W czasie odprawy omówił najistotniejsze elementy pracy jednostki, podsumował działania funkcjonariuszy oraz wyniki przez nich osiągnięte w ubiegłym roku. Drugą część spotkania poprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie nadkom. Andrzej Dziewulski, omawiając zagadnienia z zakresu wykroczeń szczególnie uciążliwych, wypadków a także podejmowanych przez węgrowską Policję działań profilaktycznych. Zwrócił szczególną  uwagę na ważne aspekty debat społecznych i konsultacji, które odbyły się w poszczególnych gminach i sołectwach.

Po zakończonej prezentacji głos zabrał Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, który podziękował węgrowskiej Policji za dalszą pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie a także pogratulował dobrej skuteczności działań. - Ludzie czują się bezpiecznie, policję widać i to jest bardzo ważne – powiedział Starosta.

Odprawę podsumował zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, który podkreślił, że najważniejsze jest, aby Policja służyła społeczeństwu. Komendant wskazał także na priorytety Policji na lata 2016 – 2018, jakimi są walka z narkotykami i cyberprzestępczością połączona ze ścisłą współpracą ze szkołami i placówkami wychowawczymi.

 

 

Autor: Katarzyna Gołębiewska

Rozpoczęcie odprawy rocznej Policji. (galeria: 2)
W czasie odprawy policyjnej w pierwszym rzędzie od lewej: Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 3)
Sala konferencyjna Starostwa - odprawa roczna Policji. (galeria: 4)
Rozmowy dotyczące bezpieczeństwa prowadzono także po zakończeniu odprawy. (galeria: 5)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.