powiatwegrowski.pl - Strona główna

TURNIEJ BOCCIA WĘGRÓW 2019

Drukuj
(galeria: 1)

We wtorek 22. października 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie odbyła się już druga edycja Turnieju Boccia w ramach Mazowieckiej Spartakiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych Węgrów 2019, organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie. Zawody współfinansowane były przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, a także przez Urząd Miasta Węgrów.

            Przybyłych gości powitała dyrektor węgrowskiej placówki, Hanna Kasperowicz, życzyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń sportowych, dobrej zabawy i zdobycia wysokich miejsc. Następnie głos zabrał Henryk Giers, prezes Stowarzyszenia, przedstawił sędzię głównego, Piotra Dereszewskiego po czym oficjalnie rozpoczął pierwszą rundę.

            W zawodach wzięło udział 15 drużyn z 7 placówek: z Zespołu Szkół w Wołominie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Siedlec, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor”, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA Węgrów,” Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie, a także Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrówka. Na podium stanęli kolejno – pierwsza drużyna Zespołu Szkół w Wołominie, druga drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie oraz druga drużyna Zespołu Szkół w Wołominie. Dla wszystkich uczestników rywalizacji sportowej oraz ich opiekunów organizator przewidział słodkie przekąski oraz obiady. Ponadto drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Nie zapomniano również o pozostałych ośrodkach i uczestnikach. Każdy zawodnik odjeżdżał z medalem za udział w turnieju, a każda szkoła otrzymała również pamiątkowy puchar. Impreza przebiegała w ciepłej, rodzinnej atmosferze, młodzież z różnych miejscowości mogła się zintegrować i skonfrontować swoje umiejętności. Z relacji obecnych podczas turnieju opiekunów wynikało, iż już tydzień przed zawodami uczestnicy emocjonowali się nadchodzącą imprezą sportową. Organizatorzy są wdzięczni również za nieocenioną pomoc nauczycieli, dzięki którym wydarzenie odniosło sukces. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą rozpowszechniane, ponieważ chętnych, jak było to można zobaczyć na węgrowskiej Spartakiadzie, nie brakuje.

Przygotowała: Marta Jaczewska

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.