powiatwegrowski.pl - Strona główna

„Teleinformatyk i Logistyk ZSP w Łochowie Perspektywą Rozwoju Regionalnego Rynku Zawodowego” - zakończenie projektu

Drukuj
(galeria: 1)

4 października br. zakończył się projekt „Teleinformatyk i Logistyk ZSP w Łochowie Perspektywą Rozwoju Regionalnego Rynku Zawodowego”, który otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 441 784,89 zł i był realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenia i szkolenia zawodowe. Partnerem projektu była grecka organizacja Olympus Education Services, która od wielu lat pomaga w organizacji takich projektów.

Projekt zakładał organizację dwóch zagranicznych mobilności uczniów, którzy w Grecji realizowali 80-godzinny program stażu zawodowego, a także ciekawy program kulturowy, umożliwiający poznanie Grecji i jej dziedzictwa kulturowego. Do Grecji wyjechało w sumie 58 uczniów, a także 4 nauczycieli. Pierwsza mobilność rozpoczęła się 15 października 2018 roku i skończyła 26 października 2018 roku. Wzięło w niej udział 15 uczniów z Technikum Logistycznego oraz 14 z Technikum Teleinformatycznego. W drugiej mobilności, odbywającej się pomiędzy 29 kwietnia i 10 maja 2019 roku udział wzięło 18 uczniów z Technikum Teleinformatycznego oraz 11 z Technikum Logistycznego. Przed wyjazdem do Grecji, młodzież wzięła także udział w cyklu szkoleń przygotowawczych, który zakładał naukę języka greckiego oraz angielskiego, a także szkolenie pedagogiczne i kulturowe.

Projekt "Teleinformatyk i Logistyk ZSP w Łochowie perspektywą rozwoju regionalnego rynku zawodowego" był odpowiedzią na zapotrzebowanie szkoły w zakresie podniesienia jakości nauczania, tak by nasi uczniowie byli w pełni przygotowani do wejścia na rynek pracy. Jego celem było także poszerzenie oferty edukacyjnej o możliwość realizacji zagranicznych staży zawodowych. Jednak głównym beneficjentem projektu była młodzież biorąca w nim udział, gdyż miała ona możliwość podnieść swoje kompetencje zawodowe, zdobyć cenne doświadczenie wynikające z pracy w innym kraju Unii Europejskiej, a także wyrobić u siebie wiele cennych i przydatnych postaw. Ważnym aspektem projektu była także możliwość częstego korzystania z języka angielskiego, zarówno w pracy jak i w codziennych kontaktach z pracownikami firm czy hotelu, w którym obie grupy przebywały. Wszystko to przyczyniło się do kompleksowego rozwoju uczniów, którzy są zdecydowanie bardziej gotowi, aby funkcjonować na polskim i europejskim rynku pracy.

ZSP w Łochowie złożył także aplikację projektową w roku bieżącym i została ona zaakceptowana do realizacji przez Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji. Szkoła podtrzymuje więc współpracę z grecką organizacją, która wykazała się dużym zaangażowaniem i pomogła w realizacji projektu na najwyższym poziomie, zarówno jeżeli chodzi o wartość merytoryczną jak i organizację i kwestie logistyczne. W związku z tym, kolejna grupa młodzieży wyjedzie na staż zawodowy do Grecji w roku 2020.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.