powiatwegrowski.pl - Strona główna

Sukces Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie

Drukuj
(galeria: 1)

Miedzeński ŚDS już po raz siódmy wziął udział w Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR”, która w tym roku miała swoją 24. edycję. Wydarzenie odbywa się na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, i w tym roku dla przedstawicieli powiatu węgrowskiego zakończyło się niezwykle owocnie. 

Tegoroczna edycja odbyła się 4 grudnia w Auli im. Janusza Korczaka. W trakcie całodniowego wydarzenia prezentowana była twórczość dzieci i młodzieży z rożnych placówek specjalnych - opiekuńczych, zakładów poprawczych, ośrodków wsparcia, instytucji wychowawczych.

Jak czytamy na stronie Akademii Pedagogiki Specjalnej, idea OSPAR-u wpisuje się w istotę tzw. twórczej resocjalizacji, której celem praktycznym jest przemiana tożsamości indywidualnej i społecznej nieprzystosowanej młodzieży przez stymulowanie rozwoju twórczego. Jest także miejscem, w którym w praktyce realizują się cele arteterapii, będącej twórczym procesem wykorzystującym zasoby młodego człowieka, pozwalającym mu na harmonijne łączenie zmysłów z intelektem w przeżywaniu siebie i świata, w redukowaniu napięć i otwieraniu się.

W tym roku podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie skradli serca jury otrzymując wyróżnienie specjalne przyznane w imieniu Patrona Honorowego Prezydenta Warszawy. To największy sukces placówki w historii występów na tym przeglądzie.

FOT. ŚDS Miedzna, OSPAR

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.