Stowarzyszenie Ogólniak zakończyło realizację projektu pod nazwą „Kulturalne podróże w czasie”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Stowarzyszenie Ogólniak zakończyło realizację projektu pod nazwą „Kulturalne podróże w czasie”

Drukuj
(galeria: 1)

Stowarzyszenie Ogólniak działające przy I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie zakończyło realizację projektu pod nazwą „Kulturalne podróże w czasie”. Sfinansowano go ze środków Fundacji PZU.

Ponad 170 uczniów I LO w Węgrowie  (z każdego poziomu kształcenia) wzięło udział w licznych wydarzeniach kulturalnych w okresie od października do marca bieżącego roku szkolnego. Młodzież z węgrowskiego LO uczestniczyła w dwóch koncertach muzyki klasycznej, siedmiu lekcjach muzealnych, dwóch spacerach edukacyjnych i spektaklu teatralnym, a wszystko to w ważnych instytucjach kulturalnych Mazowsza i Polski takich jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Pałac w Wilanowie, Teatr Narodowy w Warszawie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, a także Muzeum Diecezjalne w Siedlcach i Muzeum Mazowieckie w Płocku. Oczywiście uwzględniono również najcenniejsze zabytki Węgrowa, w tym Ekspozycję Muzealną Węgrów - miasto wielu kultur i religii. Poszczególne podróże były zdominowane przez konkretny styl w sztuce: barokowy, klasycystyczny, romantyczny, pozytywistyczny i młodopolski. Kulturalne podróże po Mazowszu wzbudziły zainteresowania młodzieży sztuką i kulturą polską, a taki był cel projektu. Stał się on cennym uzupełnieniem tego, czego młodzież uczy się w szkole. Dziękujemy Fundacji PZU za umożliwienie młodym z powiatu węgrowskiego kulturalnych podróży w czasie!

 

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Ogólnika

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.