powiatwegrowski.pl - Strona główna

Spotkanie wigilijne w SOSW

Drukuj
(galeria: 1)

„Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj …” – pod takim hasłem w środę, 18 grudnia, odbyła się Wigilia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie. Na długo wyczekiwane  przez wszystkich uroczystości przybyła m.in. starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik, wiceburmistrz Węgrowa Halina Ulińska, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, dyrektor biura senatorskiego Marii Koc – Michał Piotrowski i dyrektor biura poselskiego Macieja Górskiego – Maciej Robak, księża z węgrowskich parafii, rodzice oraz opiekunowie dzieci. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor SOSW Hanna Kasperowicz.

Zgodnie ze szkolną tradycją tego dnia świętowano podwójnie. Najpierw przed gośćmi wystąpiły maluchy z przedszkola, które z uśmiechami na twarzach i przygotowanym układem tanecznym zachwyciły wszystkich swoimi umiejętnościami. Punktem kulminacyjnym tej części spotkania było jednak pasowanie na ucznia i przedszkolaka. W podniosłej atmosferze dzieci obiecały wypełniać swoje obowiązki, przynosić dumę i być dobrymi kolegami. Nowo przyjęci w poczet społeczności przedszkolnej i szkolnej otrzymali z tej okazji mnóstwo życzeń, a także specjalne dyplomy i prezenty. W drugiej części uroczystości gości oczarował anielski występ szkolnego chóru, zaś w świąteczny nastrój wprowadzili zebranych absolwenci SOSW w Węgrowie – Marta Czarnacka i Robert Oprządek. Chwilę później scena zamieniła się w stajenkę betlejemską. Przedstawione przez uczniów Jasełka pozwoliły oderwać się od spraw codziennych i wczuć się w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wzruszającym momentem przedstawienia było przekazanie przez harcerzy betlejemskiego światełka pokoju, wspólne podzielenie się opłatkiem oraz składanie sobie życzeń. Spotkanie zakończyło się wieczerzą wigilijną, na której nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych potraw.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.