Promocja Powiatu Węgrowskiego w Berlinie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Promocja Powiatu Węgrowskiego w Berlinie

Drukuj
Zespół folklorystyczno-ludowy z ZSP w Łochowie (galeria: 1)

W dniu 22 maja 2016 r. Powiat Węgrowski był organizatorem a zarazem gościem honorowym Dnia Polonii w Berlinie. Delegacja na czele z Wicestarostą Haliną Ulińską podjęła się zadania związanego z promocją Powiatu Węgrowskiego. Powiat został zaproszony do współorganizacji Święta Polonii w Berlinie przez Pana Ferdynanda Domaradzkiego Przewodniczącego Polskiej Rady Związek Krajowy w Berlinie.

Ustalenia z tym związane rozpoczęły się w 2015 r., a list intencyjny w sprawie przystąpienia Powiatu Węgrowskiego do realizacji przedsięwzięcia podpisany przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka stał się podstawą do wystąpienia organizacji polonijnych w Berlinie o ubieganie się o środki finansowe na organizację Święta Polonii.

W niedzielę 22 maja 2016 r. w dzielnicy Reinickendorf w ramach obchodów Dnia Polonii w Berlinie odbył się festyn z udziałem przedstawicieli  Powiatu Węgrowskiego jako współorganizatora i jednocześnie gościa honorowego Dnia Polonii. W wydarzeniu wzięli udział reprezentanci:

- twórców ludowych i rękodzielników: Panie Jadwiga Kresa i Ewa Szczęśniak reprezentujące Węgrów oraz Klub 4H „Aster” z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Korytnicy pod kierunkiem Pani Lidii Rowickiej;

- kuchni regionalnej i tradycyjnej: Panie Martyna Częścik i Stanisława Góral z Żulina gmina Stoczek, Panie Barbara Żórawicka, Hanna Górska-Rońda, Dorota Rogalska, Anna Siennicka ze Stowarzyszenia „Liwianka” z gminy Liw.

Gmina Łochów reprezentowana była przez:

- Kapelę Łochowską z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie w składzie Panowie: Wojciech Winogrodzki (akordeon, wokal), Sławomir Nadaj (instrumenty perkusyjne); Eugeniusz Gąsiorowski (banjo), Jacek Chomontowski (kontrabas), Jacek Salwiński (skrzypce),

- Zespół folklorystyczno-ludowy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie w składzie: Kostrzewa Angelika, Nabiałek Alicja, Giers Aleksandra, Kmieć Agnieszka, Kić Katarzyna, Zarzycka Ewa, Pióro Alicja, Strąk Aleksandra, Powierża Miłosz, Sternicki Sebastian, Pierzchała Tomasz, Sawera Krystian, Chmielarz Paweł, Dessoulavy Jakub, Oljasz Paweł, Puchta Patryk pod kierownictwem Pani Anny Pękul i Pani Barbary Gamdzyk.

Nasze produkty kulinarne cieszyły się uznaniem i otrzymały nagrody. Pani Martyna Częścik za swoje wyroby – szynkę dębową z tynki i kiełbasę o nazwie Palcówka Dworska otrzymała następujące nagrody:

Perła 2013 r., co oznaczało wpisanie ich na listę produktu tradycyjnego, w 2014 r. oznaczono je znakiem AGRO POLSKA, a w 2016 r. Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego produktów tradycyjnych i regionalnych.

Kontakty z Polską Radą Związek Krajowy w Berlinie zainicjowała była wiceburmistrz Węgrowa Pani Jadwiga Snopkiewicz w 2014 r. biorąc wówczas udział w Święcie Polonii w Berlinie z przedstawicielami Węgrowa. Koszty wyjazdu pokryte zostały przez  stronę niemiecką i uczestników wyjazdu. Występy zespołu folklorystyczno-ludowego i kapeli  bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa, a potrawy regionalne i wytwory rękodzielnicze cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wicestarosta Halina Ulińska kilkakrotnie zapraszana była na scenę i w czasie swoich wystąpień promowała Powiat Węgrowski. Obecne na Dni Polonii w Berlinie władze Polskiej Rady Związek Krajowy w Berlinie, Prezes Polskich  Organizacji Polonijnych w Niemczech Pan Aleksander Zając, Konsul Generalny RP w Berlinie Pan Marcin Jakubowski, Burmistrz  dzielnicy Reinickendorf  Pan Frank Balzer, reżyser i prowadzący uroczystość byli zachwyceni profesjonalnym przygotowaniem naszej delegacji i umiejętnościami promocji Powiatu.

Wicestarosta Halina Ulińska przy stoisku Powiatu Węgrowskiego (galeria: 2)
Stoisko Promocyjne Powiatu Węgrowskiego (galeria: 3)
Przy stoiskach Powiatu Węgrowskiego było duże zainteresowanie produktami (galeria: 4)
Stoisko Pani Ewy Szczęśniak (galeria: 5)
Stoisko Powiatu Węgrowskiego (galeria: 6)
Stoisko Stowarzyszenia „Liwianka" (galeria: 7)
Stoisko Publicznego Gimnazjum w Korytnicy (galeria: 8)
Stoisko Powiatu Węgrowskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem (galeria: 9)
Stoisko Pani Martyny Częścik (galeria: 10)
Stoisko Pani Stanisławy Góral (galeria: 11)
Stoisko Pani Jadwigi Kresy (galeria: 12)
Festyn z okazji Dnia Polonii w Berlinie - stoisko Powiatu Węgrowskiego (galeria: 13)
Stoisko Publicznego Gimnazjum w Korytnicy (galeria: 14)
Stoisko Pani Stanisławy Góral (galeria: 15)
Wicestarosta Halina Ulińska omawiała walory Powiatu Węgrowskiego (galeria: 16)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej promujące Powiat Węgrowski (galeria: 17)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 18)
Wicestarosta Halina Ulińska obrazowo charakteryzowała Powiat Węgrowski (galeria: 19)
Kapela Łochowska podczas swojego pięknego występu (galeria: 20)
Kapela Łochowska (galeria: 21)
Podczas wywiadu z Wicestarostą Haliną Ulińską prowadzonym przez Telewizję Polonia. (galeria: 22)
Wywiad z Wicestarostą w Telewizji Polonia (galeria: 23)
Wicestarosta Halina Ulińska z Kapelą Łochowską (galeria: 24)
Festyn z okazji Dnia Polonii w Berlinie (galeria: 25)
Występ zespołu folklorystyczno-ludowego z ZSP w Łochowie (galeria: 26)
Występ zespołu folklorystyczno-ludowego z ZSP w Łochowie (galeria: 27)
Występ zespołu folklorystyczno-ludowego z ZSP w Łochowie (galeria: 28)
Kolejne wystąpienie na scenie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 29)
Promocja Powiatu Wegrowskiego w Berlinie (galeria: 30)
Wicestarosta w swoim wystąpieniu promowała Powiat Węgrowski (galeria: 31)
Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła podziękowania za współpracę (galeria: 32)
Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła upominek gobelin w wykonaniu Pani Jadwigi Kresy dla Przewodniczącego Polskiej Rady Związek Krajowy w Berlinie Ferdynanda Domaradzkiego (galeria: 33)
Konsul Generalny RP w Berlinie Marcin Jakubowski kieruje słowa uznania i podziękowania dla Powiatu Węgrowskiego reprezentowanego przez Wicestarostę Halinę Ulińską (galeria: 34)
Kolejny występ zespołu folklorystyczno-ludowego ZSP w Łochowie (galeria: 35)
Uczniowie z zespołu folklorystyczno-ludowego ZSP w Łochowie z kierownictwem zespołu Paniami Anną Pękul i Barbarą Gamdzyk oraz Wicestarosta Halina Ulińska i Dyrektor PCPR w Węgrowie Jadwiga Snopkiewicz (galeria: 36)
Od lewej: Burmistrz dzielnicy Reinickendorf Frank Balzer, Dyrektor Biura Obsługi Burmistrza Małgorzata Pawelski, Konsul Generalny RP w Berlinie Marcin Jakubowski i Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 37)
Słowa uznania dla Powiatu Wegrowskiego skierował Burmistrz dzielnicy Reonickendorf Frank Balzer (galeria: 38)
Wicetstarosta Halina Ulińska prowadziła rozmowy z Burmistrzem Reinickendorf Frankiem Balzerem i Dyrektor Biura Obsługi Burmistrza Małgorzatą Pawelski (galeria: 39)
Zainteresowanie Prezesa Polskich Organizacji Polonijnych w Niemczech Aleksandra Zająca naszymi stoiskami (galeria: 40)
Dzień Polonii w Berlinie (galeria: 41)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.