Powiat Węgrowski na wysokiej pozycji w rankingu

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Powiat Węgrowski na wysokiej pozycji w rankingu

Drukuj
Starostwo Powiatowe w Węgrowie (galeria: 1)

Dwutygodnik  WSPÓLNOTA - pismo o tematyce prawno-samorządowej – opublikował coroczny ranking związany z oceną działalności samorządów za 2015 rok.

Autorem opracowania jest Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, profesor nauk ekonomicznych, kierownik Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Współautorem jest Julita Łukowska, adiunkt w tym samym zakładzie.

Ranking jest zestawieniem działalności wszystkich samorządów analizowanym na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego pod kątem kilku aspektów.  Autorzy do porównania działalności jednostek samorządowych uwzględnili tylko dochody własne i otrzymywanie subwencje, pomijając wpływy z dotacji celowych, które mogłyby powodować tylko chwilowy wzrost zamożności.

Na 314 powiatów polskich, Powiat Węgrowski uplasował się na wysokiej, 94 pozycji. Wśród powiatów województwa mazowieckiego zajmuje w rankingu 11 miejsce.

Pełną listę rankingową można przeczytać na stronie internetowej www.wspolnota.org.pl

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.